اخبار تبریز

فضای مطمئن تجاری بین ایران و ترکیه را فراهم می‌کنیم

به گزارش آذری پرس، علی بهار در نشست گفت‌وگوهای اقتصادی و تجاری فعالان اقتصادی تبریز و آنتالیا با تاکید بر اینکه اصلا شکی به دل راه ندهید که در دوران تحریم در کنار ایران هستیم اظهار داشت: تمامی این مشکلات و تحریم‌های به وجود آمده منشا سیاسی دارد ولی تاریخ ایران و ترکیه به هم پیوسته است و ضرورت دارد که این پیوندها تقویت شوند.

وی با اشاره به اینکه دولت ایران مصمم است تا از تجارت و سرمایه گذاری خارجی حمایت کند افزود: آنتالیا و تبریز با توجه به ظرفیت‌های فراوانی که دارد، فرصت بزرگی برای تقویت همکاری‌های ایران و ترکیه است.

رئیس سازمان صنایع آنتالیای ترکیه با بیان اینکه ترکیه و ایران نیاز مبرم به نوآوری و تحقیق و توسعه دارند،گفت: با عنایت به اینکه در آنتالیا حوزه تولید هم فعالیت‌های زیادی غیر از گردشگری داریم، باید هزینه‌های همدیگر را کاهش داده و بهره‌وری همدیگر را افزایش دهیم.

علی بهار، با یادآوری اینکه ایران هم تولیدات زیادی در حوزه ماشین آلات دارد ابراز داشت: ایران و ترکیه باید به صورت زنجیره با هم کار کنند، متقابلا روابط را تقویت کرده و ریسک‌ها و موانع مهم را برای فعالان اقتصادی دو طرف کاهش دهیم.

وی خاطر نشان کرد: در راستای افزایش همراهی کشورهای دو کشور اگر همکاری تقویت شود، راندمان را به بالاترین سطح می‌رسانیم بنابراین بروکراسی را به حداقل خود کاهش داده‌ایم.

رئیس سازمان صنایع آنتالیای ترکیه مهمترین پارامتر شراکت را اعتماد دانست و گفت: ما فضای مطمئن تجاری بین ایران و ترکیه را فراهم می‌کنیم و باید فضای برادری مشترک بین تبریز و آنتالیا ایجاد شود.

 

 

تبلیغات : طراحی سایت حرفه ای | سفارش سئو | رپورتاژ آگهی | مراکز خرید اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *