اخبار تبریز

برگزاری نمایشگاه کتاب در ۲۰۰ مدرسه استان آذربایجان شرقی

به گزارش آذری پرس ،جعفر پاشایی در آیین افتتاح بیست و یکمین دوره طرح ملی 50000 هزار نمایشگاه کتاب در 50 هزار مدرسه در دبستان امام علی ( ع) ناحیه یک تبریز بابیان اینکه امروز 50000 هزار نمایشگاه کتاب در 50 هزار مدرسه سراسر کشور افتتاح می‌شود، اظهار داشت: سهم آموزش و پرورش استان بیش از 2 هزار نمایشگاه کتاب در 2 هزار و 200 مدرسه است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی در ادامه این مراسم تصریح کرد: امروزه در دنیا برای پی بردن به شخصیت افراد بایستی به فهرست مطالعات او نگاه کرد.

پاشایی بابیان اینکه کتاب سازنده فردای جامعه ماست، افزود: دستگاه تعلیم و تربیت استان در تلاش است تا دانش‌آموزانی کتابدان و کتاب‌خوان پرورش دهد.

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت آذربایجان شرقی اظهار داشت: رویکرد ما افزایش تعداد کتب درسی و غیردرسی در کتابخانه‌های سراسر مدارس  و افزایش سرانه مطالعه و سواد اطلاعاتی دانش آموزان استان است.

وی اذعان داشت:  در همین راستا سرانه کتاب ما در استان در چهار سال قبل، 9 جلد  برای هر دانش‌آموز بود که امسال این سرانه به 11 جلد کتاب برای هر دانش‌آموز رسیده و در چهار سال گذشته 2 جلد کتاب به این سرانه افزوده شده است.

شایان‌ذکر است که پایان‌بخش این مراسم اهدای کتاب دانش آموزان دبستان امام علی ( ع) ناحیه یک تبریز به کتابخانه این مدرسه بود.

 

 

تبلیغات : طراحی سایت حرفه ای | سفارش سئو | رپورتاژ آگهی | مراکز خرید اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *