اخبار زنجان

بهره برداری بیش از ده‌ ها پروژه عمرانی در سطح استان زنجان

اسدالله درویش امیری امروز در مراسم تودیع خود با اشاره به گرامیداشت یاد خاطره شهدای دفاع مقدس اظهار داشت: در سال 1358 افتخار خدمت گزاری به نظام جمهوری اسلامی را آغاز کردم و در سال 1361 در شهری که جانشین فرمانده سپاه را برعهده داشتم به عنوان معاون فرماندار وارد عرصه خدمت گزاری به کشور و مردم ایران شدم.

وی به فعالیت‌های خود در بخش‌های مختلف دولت از اویل انقلاب تصریح کرد: در چهار شهر فرماندار بودم در دواستان معاون استاندار و مسئولیتی هم در حوزه تولید و صنعت به عنوان قائم مقام و عضو هیئت مدیره آلومینیوم ایران را بر عهده داشتم.

استاندار سابق زنجان ابراز کرد: بالاخره به عنوان معاون حقوقی امور مجلس و استانهای وزارت آموزش وپرورش کارم را با دولت هشتم به پایان رساندم‌.

وی عنوان کرد: در شهرداری تهران به عنوان عضو هیئت مدیره و معاون سازمان مهندسی و عمران شهر تهران برای امور عمرانی شهر تهران کمک کردم در این سالها در شش استان کشور بیش از ده بار جابه‌جا و خانه به دوش شدم و پس از گذراندن این همه مسئولیت در اسفند سال 88 با پست کارشناسی و پایین‌ترین مزایا باز نشسته شدم.

درویش امیری با بیان اینکه 11بار تودیع و معارفه و یک بار هم بازنشستگی را تجربه کردم افزود: بعد از گذشت سه سال از مسئولیت معاونت سازمان میراث فرهنگی دستی وگردشگری در مرداد سال 95با رای اعتماد دولت یازدهم به عنوان نماینده عالی دولت منصوب شدم.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه از آغازین روزهای خدمتم برخی‌ها شایعاتی مبنی بر حضور بنده صرفا برای انتخابات و تبلیغاتی برای حضورم در انتخابات را مطرح کردند افزود: گفته هایی مبنی بر جانشین خیالی موجب رنجش و ناراحتی بنده شد و نظم وانسجام استان را برهم زدند.

استاندار سابق زنجان با تقدیر از رهنمودهای امام جمعه زنجان عنوان کرد: نقش دلسوزانه آیت الله خاتمی و رهنمودهای ایشان در این شرایط کمک حالم بود که باعث شد امیدوارانه بتوانم امید خدمت در استان زنجان را داشته باشم.

وی با اشاره به اینکه در استان زنجان مسئولان با یک تیم هماهنگ فعالیت‌های عمرانی خوبی را در سطح استان انجام دادند افزود: دوخطه کردن راه آهن تهران- قزوین- زنجان از خواسته‌های مردم زنجان بود که در حال حاضر در دست انجام است.

درویش امیری با اشاره به اینکه این پروژه اعتباری بالغ بر650 میلیارد تومان هزینه در برداشته است عنوان کرد: عملیات اجرایی این پروژه از دی ماه سال 95 آغاز شده و تاکنون در حدود 350 میلیارد تومان اعتبار به این پروژه صرف شده است.

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی 60 درصد این پروژه خاطر نشان کرد: با پیگیریهای به عمل آمده 150 میلیارد تومان اعتبار در غالب اوراق خزانه به این پروژه پرداخت شده و در حال حاضر نیز 200 میلیارد تومان به پیمانکار این پروژه بدهی داریم.

استاندار زنجان با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت در استان زنجان بیان کرد: در اجرای طرح تحول سلامت در ابتدای خدمتم به شهر زنجان تفاهم نامه‌ای بین استانداری و وزیر بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی با مبلغ 81 میلیارد تومان منعقد شد.

وی با اشاره به اینکه تعداد 176 پروژه کوچک و بزرگ در استان اجرا شده که برخی از آنها به بهره برداری رسیده و تعدادی نیز هنوز به بهره برداری نرسیده است افزود: عملیات اجرایی بیمارستان الغدیر ابهر که از ده سال قبل آغاز شده بود که در سال 95 تنها 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشت که عملیات اجرای 60 درصد آن در این دوره انجام شد.

درویش امیری با بیان اینکه 190 تخت به تعداد تخت‌های بیمارستانهای استان اضافه شد افزود: به همت وزیر بهداشت و درمان و نماینده خدابنده در مجلس شورای اسلامی عملیات اجرایی بیمارستان حضرت رسول قیدار آغاز شد.

وی عنوان کرد: احداث دانشکده علوم زمین از مصوبات دولت بوده که با پیشرفت فیزیکی 98 درصد آماده بهره برداری است.

استاندار زنجان خاطر نشان کرد: با افتخار دانشگاه تحصیلات تکمیلی با حضور استاد پرفسور ثبوتی عملیات اجرایی علوم زیست آغاز شده و هم اکنون در دست اجرا است.

وی با اشاره به عملیات گازرسانی به روستاها افزود: در طی سالهای 95 تا 97 تعداد 185 روستا و شهر گاز رسانی شده و بیش از ده‌ها پروژه عمرانی در سطح استان آماده بهره برداری است.

مراسم تکریم از اسداله درویش امیری استاندار سابق زنجان و معارفهحقیقی به عنوان استاندار جدید زنجان امروز با حضور قائم مقام وزیر کشور و جمعی از مسئولان استانی و شخصیت برجسته علمی کشور‌ دکتر ثبوتی وخانواده محترم شهید دکتر شهریاری در سالن همایشهای روزبه بیمارستان آیت الله موسوی زنجان برگزار شد.

در حاشیه این مراسم جمعی از کارگران “شرکت روغن نباتی جهان زنجان” با در دست گرفتن پلاکاردهایی مشکلات خود را مطرح کردند.

تبلیغات : طراحی سایت حرفه ای | سفارش سئو | رپورتاژ آگهی | مراکز خرید اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *