اخبار قزوین

انتقال آب از سد طالقان به قزوین مهم‌ترین طرح عمرانی استان

عبدالمحمد زاهدی در حاشیه بازدید مرتضی شهیدزاده رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی از کارگاه خط انتقال آب از سد طالقان اظهار داشت: 60 درصد عملیات اجرایی این طرح مربوط به خرید لوله است و در صورت خرید و تامین لوله مورد نیاز پیشرفت فیزیکی طرح خیلی سریعتر محقق خواهد شد.
وی گفت: انتقال آب از سد طالقان به قزوین مهترین طرح عمرانی استان است چون 14 شهر و 194 روستای استان با مشکل جدی کم آبی رو به رو هستند و اجرا نشدن این طرح چالش ها و مشکلات جدی تری را در سالهای آینده برای استان به دنبال خواهد داشت.

استاندار گفت: 298 میلیون متر مکعب سهم آب استان قزوین از سد طالقان است که 60 میلیون متر مکعب آن برای آب شرب 14 شهر و 194 روستای استان در نظر گرفته شده است.

زاهدی اضافه کرد: خوشبختانه رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی موضوع تامین اعتبار بخشی از این طرح را پذیرفتند که قطعا نقش موثری در پیشرفت سریعتر طرح خواهد داشت.

وی با بیان اینکه کل اعتبار این طرح 9 هزار میلیارد ریال است، تصریح کرد: در صورتی که مقدمات و اعتبار لازم فراهم شود می توان امیدوار بود که ظرف سه سال آینده کل طرح به بهره برداری برسد.

استاندار ادامه داد: این طرح در کنار احداث تصفیه خانه یک خط انتقال به طول 121 کیلومتر دارد که در صورت تکمیل شدن مشکل کم آبی 80 درصد جمعیت استان را رفع خواهد کرد. طرح انتقال آب از سد طالقان به قزوین از مصوبات سفر رئیس جمهوری به قزوین بود.

 

 

تبلیغات : طراحی سایت حرفه ای | سفارش سئو | رپورتاژ آگهی | مراکز خرید اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *