اخبار قزوین

آغاز برداشت زیتون از سطح ۶۵۰۰ هکتار از باغات بارور قزوین

مجید حدادیان اظهار داشت: سطح زیر کشت باغات زیتون استان 9 هزار و 300 هکتار است که از این میزان شش هزار و 500 هکتار بارور است.

وی افزود: در سال جاری 21 هزار و 500 تن دانه زیتون در استان تولید می شود  که 55 الی 60 درصد بصورت برداشت سبز یا کنسروی و 40 الی 45 درصد به صورت برداشت روغنی بوده که جهت استحصال روغن به کارخانه های فرآوری و روغن کشی حمل می شود.

حدادیان پیش بینی کرد: از این میزان سطح زیر کشت باغات زیتون  9 هزار تن دانه روغنی برداشت شود که با احتساب 18 تا 20 درصد ضریب تبدیل به روغن حدود 1700 تا 1800 تن روغن زیتون  تولید شود.

به گفته وی؛ در حال حاضر 8 واحد روغن کشی زیتون در منطقه طارم سفلی وجود دارد که محصول زیتون باغداران را  بصورت دستمزدی روغن کشی و خریداری می کنند.

کارشناس مسئول زیتون استان قزوین گفت : محصول برداشت شده زیتون جهت استحصال روغن می بایست در شرایط مطلوب بارگیری و حمل شود تا روغن استحصالی از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

حدادیان به باغداران زیتونکار توصیه کرد : زیتون ها را در داخل سبدهای مخصوص جمع آوری و در حداقل زمان ممکن؛ مراحل روغن کشی را انجام دهند.

وی خاطر نشان کرد : روغن زیتون بکر و طبیعی با کیفیت ممتاز حاصل دانه زیتونی است که در بهترین زمان برداشت شده و در شرایط مناسب بارگیری، حمل و توسط واحدهای فرآوری روغن کشی شود.

 

 

تبلیغات : طراحی سایت حرفه ای | سفارش سئو | رپورتاژ آگهی | مراکز خرید اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *