اخبار قزوین

صادرات بیش از ۳۰۰ میلیون دلار کالا از استان قزوین

منوچهر حبیبی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مهم‌‌ترین رویکرد استانداری قزوین در تمور اقتصادی توسعه صادرات غیر نفتی است که کمک وافری به بحث اقتصاد مقاومتی می‌کند.

وی با بیان اینکه تولیدات ایرانی برای عرضه در بازارهای جهانی باید از کیفیت لازم برخوردار باشد عنوان کرد: تولیدکنندگان باید افزایش کیفیت محصولات را در دستور کار خود قرار داده و در کنار آن نیز سعی کنند که محصولات خود را به برند تبدیل کنند.

معاون امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: در هفت ماه گذشته بیش از 300 میلیون دلار صادرات از استان قزوین انجام شده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد حدود 30 درصدی حکایت دارد.

حبیبی خاطرنشان کرد: این مقدار صادرات در حالی انجام شده است که حدودیت‌های زیادی در این زمینه وجود دارد و فشارهای اقتصادی در استان قزوین برای تولید کنندگان و مردم سنگین بوده است.

وی هدفگذاری امسال صادرات استان را بیش از یک میلیارد دلار اعلام و تصریح کرد: با  روندی که در این زمینه وجود دارد امیدواریم که این مهم محقق شود ولی تحقق آن منوط به فعالیت جدی تولیدکنندگان و حمایت مسئولان از آنهاست.

معاون امور اقتصادی استاندار قزوین خاطرنشان کرد: بیشترین محصولات صادراتی مواد شوینده بوده است و سایر محصولات از جمله پلاستیک، چیپس و سیب‌زمینی نیمه آماده در رتبه‌های بعدی قرار دارد؛ این محصولات به 35 کشور صادر شده است.

حبیبی با اشاره به اهمیت صنایع بسته‌بندی و برندسازی تأکید کرد: پایانه‌های صادراتی به سرعت باید در استان قزوین راه‌اندازی شود، البته در این زمینه اقدامات اولیه انجام شده است.

تبلیغات : طراحی سایت حرفه ای | سفارش سئو | رپورتاژ آگهی | مراکز خرید اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *