اخبار اردبیل

احداث ۱۴۸ واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی اردبیل

بهزاد ستاری پیش از ظهر امروز در مراسم تجلیل از مدیران و کارکنان برتر بهزیستی استان اردبیل اظهار داشت: سازمان بهزیستی موفق به کسب رتبه نخست جشنواره شهید رجایی در بین 52 دستگاه اجرایی استان شده است و این سازمان از جمله تخصصی‌ترین سازمان‌های حمایتی و اجتماعی است که در بحث گروه حمایتی سلامت و بهداشت هم موفق به کسب رتبه نخست این دوره از جشنواره در سطح استان شده است.

وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی از خدمات بسیار متنوع و گسترده برخوردار است، تصریح کرد: نزدیک به 190 مورد فعالیت در تشکیلات سازمان بهزیستی لحاظ شده است که با توجه به طیف گسترده افراد تحت حمایت، رسیدگی به امورات این قبیل از اقشار جامعه مستلزم دقت، حوصله، تامل و سعه صدر بوده که خوشبختانه توفیق خدمتگذاری به مددجویان از سوی این سازمان فراهم شده است.

ستاری وحدت، همدلی، وفاق اجتماعی، مشارکت در برنامه‌ها و حضور در فعالیت‌های متعدد اجتماعی استان نشان از تخصصی محور بودن فعالیت‌های ارائه شده دارد، گفت: غربالگری بینایی و شنوایی نوزادان، انجام مشاوره‌های حین، قبل و بعد از ازدواج، مشاوره‌های تخصصی ژنتیک و پیشگیری از معلولیت‌ها، ساماندهی کودکان کار و خیابانی، اشتغالزایی مددجویان، توسعه مراکز غیردولتی، بازگشایی مجتمع‌های خدمات بهزیستی، گسترش مراکز نگهداری روزانه و راه‌‌اندازی مراکز اتیسم از جمله خدمات ارائه شده به افراد جامعه هدف است.

وی راهبرد اصلی سازمان را تعامل بخشی و بین‌بخشی برشمرد و بیان کرد: پذیرش 8 هزار و 500 نفر از افراد تحت پوشش، تحویل 148 واحد مسکن مددجویی، اهمیت بخشی به برنامه تامین مالی خرد در مناطق روستایی و کم برخوردار و واگذاری بیش از 95 درصد فعالیت‌های دورن سازمانی به بخش‌های غیردولتی از جمله تعاملات بین بخشی هستند.

معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل نیز در این مراسم سازمان بهزیستی را از جمله سازمان‌های یاری‌رسان به اقشار درمانده و محروم دانست و تصریح کرد: تقویت و بهبود کیفیت ارائه خدمات بیشتر به افراد آسیب پذیر جامعه باید مورد توجه قرار گیرد.

وی سازمان بهزیستی را در بحث آسیب‌های اجتماعی متولی سلامت اجتماعی دانست و افزود: در راستای بهبود ارائه خدمات به عموم، برنامه ارزیابی عملکرد همه ساله از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برگزار و از دستگاه‌های حائز رتبه‌های برتر در مراسمی تجلیل و قدردانی شد.

معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل با بیان اینکه رسیدگی به سازمان‌های حمایت محور و اجتماعی جزو وظایف ذاتی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی است، گفت: وظیفه سازمان بهزیستی در قبال افراد تحت پوشش بسیار سنگین و طاقت‌فرساست و حمایت از این قبیل سازمان‌های اجتماعی که طیف وسیعی از افراد آسیب دیده اجتماعی هستند را شامل می‌شود.

 

 

تبلیغات : طراحی سایت حرفه ای | سفارش سئو | رپورتاژ آگهی | مراکز خرید اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *