اخبار اردبیل

تکمیل ۷۷ هزار اظهارنامه مالیاتی در اردبیل

رسول نوع‌پرور پیش از ظهر امروز در جلسه مشترک جامعه اسلامی اصناف و بازاریان در اردبیل با اشاره به آسیب‌شناسی وضع موجود و دغدغه‌های مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی در زمینه وضعیت اقتصادی کشور اظهار داشت: وابستگی به نفت سبب شده اقتصاد کشور ما دولتی شده و دشمنان برای تضعیف نظام اقدام به جلوگیری از فروش نفت و اقدامات مشابه کنند و به تبع آن دستیابی به اهداف انقلاب را با مشکل روبه‌رو سازند.

وی افزود: به فرموده مقام معظم رهبری راه برون رفت از این اقدامات دشمنان توجه به توسعه تجارت خارجی، کسب و کار، تولید داخلی و نیز اداره امور کشور با اتکا به منابع دیگر از جمله مالیات است.

مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل تصریح کرد: تامین منابع مالیاتی برای اداره امور کشور، توزیع و تخصیص ثروت و درآمد در همه دنیا از اهداف مالیاتی بوده و این نیازمند تحول در نظام مالیاتی است.

نوع‌پرور با اشاره به میزان وصول مالیات در سال جدید گفت: سازمان امور مالیاتی کشور قصد دارد مالیات پیش بینی شده در قانون بودجه کشور را نه فقط از منابع موجود بلکه با شناسایی منابع جدید، استفاده از اختیارات قانونی شناسایی فرارهای مالیاتی و سایر منابع وصول کند.

وی با اشاره به آمار اظهارنامه‌های دریافتی بیان کرد: امسال در استان بیش از 77 هزار اظهارنامه مالیاتی در منابع مختلف را به صورت الکترونیکی دریافت کرده‌ایم که 25 هزار مورد آن را از طریق خوداظهاری مودیان در راستای توسعه سیاست‌های اعتمادسازی سازمان قبول کرده‌ایم.

مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل اظهار کرد: برای حفظ ثبات و پایداری در امور مربوط به امنیت ملی، بهداشت، مسائل رفاهی، آموزشی و جلوگیری از تهدیدات خارجی بایستی به نظام مالیاتی کشور اهمیت داده شود لذا به منظور تحقق این سیاست‌ها و استراتژی‌ها تحول در نظام مالیاتی کشور با اجرای طرح جامع مالیاتی آغاز شده است.

نوع‌پرور گفت: بر این مبنا الکترونیکی کردن مراحل و فرآیند انجام کار، استفاده از بانک‌های اطلاعاتی مختلف در راستای تامین عدالت مالیاتی، وصول به موقع درآمدها، کاهش هزینه وصول مالیاتی و کاهش مراجعات مودیان در راستای جلب رضایت آنان از اهداف طرح جامع مالیاتی است.

وی با اشاره به سیاست‌های تشویقی برای سرمایه‌گذاری در مناطق محروم و غیرمحروم و معافیتهای مالیاتی از جمله معافیت فعالیت در مناطق محروم و داخل شرکت‌های صنعتی که مشمول 13 سال معافیت و مناطق غیرمحروم داخل شهرک صنعتی هفت سال معافیت و نیز معافیت‌های مربوط به کارهای فرهنگی، کشاورزی و علمی بیان کرد: این معافیت‌ها منوط به تسلیم به موقع اظهارنامه مالیاتی و دفاتر سود و زیان و انجام سایر تکالیف قانونی است.

 

 

تبلیغات : طراحی سایت حرفه ای | سفارش سئو | رپورتاژ آگهی | مراکز خرید اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *