اخبار زنجان

طرح شهاب پیش‌ برنده اهداف سند راهبردی کشور است

مریم رشتچی ظهر یکشنبه در آیین افتتاحیه دوره آموزشی تامین مدرسان شهاب با تاکید بر اینکه طرح ملی شهاب، پیش‌برنده اهداف سند راهبردی کشور است، افزود: خوشبختانه زنجان جزو استان‌های پیشرو در اجرای طرح ملی شهاب است.

وی با اشاره به اینکه این طرح از سال ۹۱ در مدارس یکی از نواحی آموزشی استان زنجان فعالیت خود را آغاز کرده و در سال‌های بعد در مدارس سایر نواحی استان زنجان نیز اجرا شده است، تصریح کرد: طرح شهاب در سال‌های اخیر در استان زنجان به دوره اول متوسطه رسیده و این طرح در استان زنجان با قوت آغاز شده و تاکنون موفق عمل کرده است.

رشتچی با یادآوری اینکه برنامه ملی شهاب، بزرگ‌ترین برنامه کشور در راستای شناسایی استعدادهای برتر دانش‌آموزان است، ادامه داد: خوشبختانه باید گفت که استان زنجان برای دومین سال متوالی، بخشی از دوره آموزشی تامین مدرسان استانی را به صورت قطبی برگزار می‌کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان در ادامه با تاکید بر اینکه شناسایی استعدادهای برتر در بستر مدارس امکان‌پذیر می‌شود، اظهار کرد: علاوه بر موارد مذکور، در این طرح زمینه شناسایی استعدادهای دانش‌آموزان در بستر مدارس عادی فراهم می‌شود.

رشتچی همچنین با اشاره به اینکه آموزش و پرورش همه تلاش خود را در زمینه اجرای موفق طرح شهاب انجام می‌دهد، خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که شناسایی استعدادها در بستر مدارس ضروری است و می‌توان با شناسایی استعدادها، انتخاب درستی داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *