اخبار زنجان

جرائم فضای مجازی در استان زنجان ۴۳ درصد رشد دارد

سرگرد محمدعلی آدینه لو ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران، به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره اهمیت فضای مجازی اشاره کرد و گفت: با توجه به تأکیداتی که رهبری در این حوزه دارند باید به فضای مجازی بیشتر توجه شود.

وی اظهار کرد: طی چهار  ماهه سال جاری جرائم فضای مجازی در استان زنجان ۴۳ درصد رشد دارد و جرائم مالی ۴۴ درصد و جرائم اخلاقی ۳۸ درصد و سایر جرائم ۱۸ درصد جرائم فضای مجازی را به خود اختصاص داده است.

رئیس پلیس فتا استان زنجان گفت: در راستای کاهش جرائم در فضای مجازی  آموزش‌های پیشگیری به جد دنبال می‌شود و طی سال گذشته ۱۵۷ نفر و امسال ۲۴۴ نفر در این زمینه دستگیر شدند.

آدینه لو تأکید کرد: دسترسی به رایانه‌های مخابراتی در دستور کار پلیس فتا بوده در این حوزه نظارت‌های لازم صورت می‌گیرد.

وی  به مردم توصیه کرد به پیامک‌هایی که برایشان ارسال می‌شود اعتماد نکنند و با وعده هدایا و جایزه‌های مختلف میلیونی فریب افراد سودجو را نخورند، همچنین به هنگام استفاده از ایمیل هم رمز عبور خود را محرمانه نگه‌دارند و رمز عبور برداشت از حساب بانکی را درگوشی خود ذخیره نکنند چراکه ممکن است با گم‌شدن گوشی تمام اطلاعات شما دست افراد کلاه‌بردار بیفتد.

آدینه لو ابراز کرد: متأسفانه برخی همشهریان زنجانی در برداشت از حساب دقت نمی‌کنند و افرادی سودجو هم از موقعیت سوءاستفاده کرده و اقدام به برداشت غیرقانونی از حساب افراد می‌کنند.

وی  گفت: کلاه‌برداری اینترنتی در زنجان رو به رشد است و بیشترین جرائم در فضای مجازی کلاه‌برداری اینترنتی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *